Spring til indhold

Medlemmer

I januar 2017 blev Gislinge Lauget konstitueret som forening. Nedenfor er listet både den gruppe, der udgør bestyrelsen og øvrige medlemmer, som fortsat er aktive. Der er desuden link til frivilliglisten.

 

Bestyrelse pr. 25/2 2020: 

Post

Navn

Email

Adresse

Tlf nr.

Formand

Claus Petersen

petersenclaus@live.dk

Birkekær 50

29 41 65 62

Næstformand

Lise Pagter

lisepagter@gmail.com

Hagestedvej 25

40 68 62 74
61 45 05 40

Kasserer

Lili Andersen

bjarlil@mail.tele.dk

Hagestedvej 19

23 90 10 55

Medlem

Carl Peder Markussen

cpin@cpin.dk

Byvej 36

20 91 65 22

Medlem

Sanne Skovgaard

sanne@tong-il.dk

Elmegårdsvej 14

22 62 18 34

1 suppleant

Jens Larsen

hagestedvej29@mail.dk

Hagestedvej 29

59 46 34 14

2 suppleant

Pernille Nielsen

gbk1938pn@gmail.com

Idrætsvej 54

61 75 73 26

Revisorer:

Revisor: Anders Ryberg Herskind, rybergherskind@gmail.com
Revisor suppleant: Anette Zilstorff, email anette@zilstorff.net

Aktive (ikke-bestyrelsesmedlemmer):

Navn

Email

Adresse

Tlf nr.

Stine Ravn

gislingebk@gmail.com

Strædet 6

28 49 20 75

Lars Søndergaard

lhs@pc.dk

Elmegårdsvej 14

28 55 03 00

Niels 'Snild' Hansen

empiniha@gmail.com

Hagestedvej 2

59 46 33 20

Inge Jensen

ulrikinge@mail.dk

Kirsebærhaven 12

22 23 05 80

Martin Neess

martinneess@hotmail.com

Elmegårdsvej 27

 23 45 79 25

Anette Zilstorff

anette@zilstorff.net

Hagestedvej 12

21 93 83 38

Kjeld Maigaard

kjeldmaigaard@godmail.dk

Landevejen 47

30 25 73 76

Ann-Brit Vanmann
Charlotte Johansen

gymnahopsaigislinge@gmail.com

 

 

Anne-Katrine Ipsen

aki@akim.dk

Birkekær 15

21 29 08 29

Gunnar Erichsen

gerichsen@jubii.dk

 

 23 82 72 73

Benny Nielsen

bni@adslhome.dk

Birkekær 16

51 18 28 74

Martin Læssøe

JMLJ@privat.dk

Sandby

Marc og Rikke Kure

kure640@msn.com

 

 

Skolesekretær Katrinedalsskolen: Pr. september 2018: Tina Teglers, email tio@holb.dk, er på kontoret i Gislinge man-tors til kl. 14. 

Pædagogisk leder: Maj Dresler Jansen Tlf. 72 36 83 56, mail mjans@holb.dk

Fælles-skaber Holbæk Kommune: Stig Kongsfelt – email stig.kongsfelt@skolen.nu

Email lister:

Bestyrelse:
petersenclaus@live.dk; lisepagter@gmail.com; bjarlil@mail.tele.dk; sanne@tong-il.dk; hagestedvej29@mail.dkcpin@cpin.dk; ; gbk1938pn@gmail.com

Ikke-bestyrelsesmedlemmer:
lhs@pc.dk; martinneess@hotmail.com; gislingebk@gmail.comkjeldmaigaard@godmail.dk; JMLJ@privat.dk; annette.gislinge@gmail.com; ingelt@live.dk; anette@zilstorff.net

Udvidet emailliste:
Gymnahopsaigislinge@gmail.com; ulrikinge@mail.dk; aki@akim.dk; empiniha@gmail.com; kure640@msn.comanneseidlev@hotmail.comlgherskind@gmail.combni@adslhome.dkthomas@ryttertilrytter.dk; charlotte@cassagrante.dk; runeselsing@gmail.com; jacob@vandijk.dk; dall-hansen@hotmail.com; h.egeriis@mail.dk; henriknielsen22@yahoo.dk; peterhattesen@me.com; Carolsborg@hotmail.com; jspp1977@gmail.com; Anette@vinperlen.dk; tildericko@yahoo.dk; 4532mie@gmail.com; msuhr@holb.dk

Link til Frivilliglisten

Gislinge Laugets hjemmeside:
http://gislinge.holbaek.dk/

Link til kontakter i andre lokalområder



Feedback

Sidst opdateret

06.03.2020

Ansvarlig redaktør

Anne-Katrine Ipsen

Fast deltager eller bare med i nogle ting?

Vi er en fast kerne i Gislinge Laugets aktiviteter og derudover deltager folk fra Gislinge-området iht egne ønsker i perioder eller i udvalgte emner.

Alle er velkomne til at deltage i præcis det omfang, de har tid og lyst til.

Email Gislinge Lauget

Du er velkommen til at maile Gislinge Laugets formand på petersenclaus@live.dk