Spring til indhold

Bestyrelse

I januar 2017 blev Gislinge Lauget konstitueret som forening. Her kan du se hvem, der sidder i bestyrelsen samt en liste over nogle af de frivillige. Husk at alle Gislinge/Sandby-borgere faktisk som udgangspunkt er medlem af Gislinge Lauget. Derfor er alle også velkommen til vores møder.

Bestyrelse pr. 21/2 2022: 

Post

Navn

Email

Adresse

Tlf nr.

Formand

Claus Petersen

petersenclaus@live.dk

Birkekær 50

29 41 65 62

Næstformand

Jens Larsen

hagestedvej29@mail.dk

Hagestedvej 29

59 46 34 14

Kasserer

Bente Corfitzen

bcorfitzen@hotmail.com

Elmegårdsvej 9

30 27 99 35

Bestyrelsesmedlem

Birthe Ammundsen

b.ammundsen@gmail.com

Birkekær 19C

51 89 03 37

Bestyrelsesmedlem

Thomas Wulff

tbwulff16@hotmail.com

Kirkevej 16

20 34 37 74

1. suppleant

Inge Læssøe

ingelt@live.dk

Hovedgaden 18

51 60 19 26

2. suppleant

Annette Sørensen

annette.gislinge@gmail.com

Idrætsvej 56

42 44 38 33

Revisorer:

Revisor: Anders Ryberg Herskind, rybergherskind@gmail.com
Revisor suppleant: Anette Zilstorff, anette@zilstorff.net


Skolesekretær Gislinge Skole

Sandra Liljegren tlf. 72 36 98 01 / sanl@holb.dk 
Telefontid mandag til torsdag kl. 08.30-14.00 og fredag kl. 08.30-13.00. 

Skoleleder Gislinge Skole
Skoleleder: Randi Hoffman Tlf. 72 36 41 26, mail ranh@holb.dk

Fælles-skaber Holbæk Kommune: Stig Kongsfelt – email stig.kongsfelt@skolen.nu

 



Feedback

Sidst opdateret

02.06.2022

Ansvarlig redaktør

Rikke Kure